You are currently viewing Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde iş bebek arabası almaya geldiğinde anne babalar o kadar çok seçenekle karşılaşıyorlar ki genelde ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Çift yönlü, Tek yönlü, Travel Sistem, Baston, Kabin Boy, İkiz, Jogging… Her biri ebeveynlerin ve bebeklerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış onlarca seçenek. Örneğin bebeğinizle beraber sık seyahat ediyorsanız baston veya kabin boy diye tabir edilen portatif bebek arabalarını tercih etmeniz isabetli olacaktır. Fakat bebeğiniz 6 aylıktan küçükse ve bir de otomobiliniz varsa Travel Sistem bir bebek arabası almak kuşkusuz en akıllıca seçimlerden birisi olacaktır. Standart oturma ünitesinin yanında ana kucağı olarak da kullanabileceğiniz oto koltuğu içeren bu modeller doğumdan itibaren kullanıma olanak verir ve çok fonksiyonludur. Örneğin, şaseye uyumlu oto koltuğu sayesinde bebeğinizi hiç uyandırmadan otomobilinizle güvenle yolculuk edebilir ve gideceğiniz yere vardıktan sonra oto koltuğunu şase üzerine takıp yolunuza yayan devam edebilirsiniz.

(Minio Mint Travel Sistem Bebek Arabası)

İhtiyaçlarınızı iyi analiz edip ne tür bir bebek arabası almanız gerektiğine karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:

Güvenlik: En değerli varlığınız olan bebeğinizi emanet edeceğiniz böyle bir aracı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi kuşkusuz güvenliktir. Alacağınız ürünün belgeli olduğundan emin olun. EN 1888 ve özellikle oto koltuklarında ECE R44 gibi Avrupa standartlarıyla uyumlu olduğunu belirten belgelere çok dikkat edin.

Bütçe: Alışverişe çıkmadan önce bir bütçe belirlemeniz ve mümkün olduğunca bu bütçeye sadık kalmanız faydalı olacaktır. Yukarıda da bahsedildiği gibi seçenekler o kadar fazla ki bilinçsiz bir şekilde alışverişe çıkmanız durumunda yanlış yönlendirilmek ve yanlış bir tercih yapmak kaçınılmaz bir hale gelir. Herhangi bir karar vermeden önce fiyat kalite oranını iyi gözetin.

Ağırlık: Ürünlerin boyları ve ağırlıkları genelde türlerine göre farklılık gösterir. Örneğin Travel Sistem bir bebek arabası daha fazla konfor ve fonksiyon sunarken doğal olarak bir baston bebek arabasından daha ağır olacaktır. Seçim yapmadan önce bu hususun da göz önünde bulundurulmasında fayda var.

Alışveriş Sepeti: Evden bebeğinizle beraber çıkmak her türlü duruma hazırlıklı olmayı gerektirir ve bu da genellikle taşınması gereken bir ton eşya demektir. Bunların üstüne bir de marketten alışveriş yaptığınızı düşünün. Böyle bir durumda iş içinden çıkılamaz bir hal alabilir. O nedenle alacağınız bebek arabasında geniş bir alışveriş sepeti ve ek malzeme cepleri olması hayatınızı kolaylaştırır.

Sürüş: Alacağınız bebek arabasının sürüşünün kolay olması ve dar alanlarda manevra yaparken size güven vermesi gerekir. Eğer güven vermiyorsa ve kullanımı zorsa diğer seçeneklere yönelmek isteyebilirsiniz.

Ayarlanabilir Tutma Sapı: Eğer bebek arabası her iki ebeveyn tarafından da sık kullanılacaksa tutma sapının boyunun ayarlanabilir olduğundan emin olun. Aksi halde özellikle uzun süreli kullanımlarda bel ağrısı çekebilirsiniz.

Aksesuarlar: İlk bakışta küçük önemsiz detaylar olarak gözükebilirler ama alacağınız üründe bardaklık, cibinlik, yağmurluk, emniyet bandı ve ayak örtüsü gibi aksesuarların olmasına önem gösterilmesi gerekir. Böylece uzun vadeli kullanımda karşılaşacağınız soğuk hava, yağmur ya da sinekler gibi mevsimsel olumsuzluklarla başa çıkmanız kolaylaşır.

Bir cevap yazın